Spotkanie z Jasiem, Małgosią i rekinem czyli wycieczka do Wrocławia.

Dnia 25.09.2015r. odbyła się długo wyczekiwana przez nas-klasę 2b i 1a- wycieczka do Wrocławia. Wszyscy zebraliśmy się o 6.45 pod szkołą, skąd wyruszyliśmy w drogę. Podróż mijała nam w bardzo przyjemnej atmosferze. Jedni słuchali muzyki, inni znów woleli te chwile spędzić drzemiąc, czy też czytając książki. Po trzech godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce do Parku Szczytnickiego. Naszym pierwszym celem był ogród japoński, w którym to w małej mierze mieliśmy okazję zasmakować kultury oraz widoków i roślinności japońskiej. Kolejnym punktem był pokaz największej w Polsce fontanny, mieszczącej się obok Hali Stulecia, która jest Obiektem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mimo wszystko pełni energii kontynuowaliśmy naszą wyprawę. Dotarłszy do centrum Wrocławia, przebrnęliśmy przez jego krótką historię. W drodze do samego serca miasta, a mianowicie rynku, przeszliśmy przez słynny most zakochanych oraz podziwialiśmy piękne zabytki. Najbardziej spodobały nam się dwie wąskie kamienice zwane ,,Jasiem’’ i ,,Małgosią’’. O godzinie 13.30 mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się razem na Panoramę Racławicką. Wielki obraz, narzędzia wojenne leżące wokół oraz fantastyczna opowieść o bitwie pod Racławicami przeniosły nas wszystkich w sam środek tego wydarzenia. Około godziny 14.00 zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do ostatniego już miejsca-zoo. Oprócz dzikich zwierząt takich jak tygrysy, słonie, małpy mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki ryb, ptaków i fok żyjących w Afryce. Wszystko to za sprawą otwarcia ogromnego Afrykarium. To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. O 18.00 wyjechaliśmy z zoo i udaliśmy się w kierunku Katowic. Podróż powrotna została opóźniona przez korek, dlatego na miejscu znaleźliśmy się dopiero około 21.30. Mimo wszystko cała grupa była bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że następny klasowy wyjazd minie nam równie fantastycznie jak tym razem.

                                                                                                                               Aleksandra Pytlarz kl.2b

ZAPRASZAMY DO GALERII.

Kontakt

Jesteśmy szkołą z klasą

Szkoła Podstawowa nr 28
w Katowicach

Adres:
ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 160
40-614 Katowice

Tel./FAX: (32) 202 82 12
     798 765 019

E-MAIL: g20@op.pl

Biblioteka

Statystyki strony

141281
DzisiajDzisiaj205
WczorajWczoraj278
W tym tygodniuW tym tygodniu205
W tym miesiącuW tym miesiącu7656
Od początkuOd początku1412818
Witaj 3.85.224.8
US