Zbiórka

W ramach opracowywania lektury ,,Kamienie na Szaniec" uczniowie klasy 2A, którzy są harcerzami, zorganizowali dla swoich kolegów lekcję polskiego w formie zbiórki harcerskiej.

Całość odbyła się w harcówce w podziemiach szkoły. Prowadzący – Piotr, Paulina i Jakub przywdziali mundury, rozpalili symboliczny ogień i rozpoczęli harcerską gawędę. Opowiedziano o historii harcerstwa, tradycjach, zwyczajach, omówiono symbolikę i struktury organizacyjne ZHP. a także przedstawiono, jak wygląda typowa zbiórka, czym zajmują się harcerze itp. Kolejne części opowieści przeplatane były wspólnym śpiewem całej klasy z towarzyszeniem gitary (to Piotr nr 2). Zbiórka harcerska zakończyła się iskierką oraz zawołaniem, po czym nastąpił czas pytań klasy i odpowiedzi prowadzących, dających świadectwo własnej harcerskiej drogi.

Odbiór lekcji był bardzo pozytywny, z czego wszyscy cieszyli się. Być może dzięki takiej nietypowej lekcji w klasie rozwinęło się zainteresowanie wspaniałą ideą, jaką jest harcerstwo.

Witaj 54.147.0.155