Zbiórka

W ramach opracowywania lektury ,,Kamienie na Szaniec" uczniowie klasy 2A, którzy są harcerzami, zorganizowali dla swoich kolegów lekcję polskiego w formie zbiórki harcerskiej.

Całość odbyła się w harcówce w podziemiach szkoły. Prowadzący – Piotr, Paulina i Jakub przywdziali mundury, rozpalili symboliczny ogień i rozpoczęli harcerską gawędę. Opowiedziano o historii harcerstwa, tradycjach, zwyczajach, omówiono symbolikę i struktury organizacyjne ZHP. a także przedstawiono, jak wygląda typowa zbiórka, czym zajmują się harcerze itp. Kolejne części opowieści przeplatane były wspólnym śpiewem całej klasy z towarzyszeniem gitary (to Piotr nr 2). Zbiórka harcerska zakończyła się iskierką oraz zawołaniem, po czym nastąpił czas pytań klasy i odpowiedzi prowadzących, dających świadectwo własnej harcerskiej drogi.

Odbiór lekcji był bardzo pozytywny, z czego wszyscy cieszyli się. Być może dzięki takiej nietypowej lekcji w klasie rozwinęło się zainteresowanie wspaniałą ideą, jaką jest harcerstwo.

Kontakt

Jesteśmy szkołą z klasą

Szkoła Podstawowa nr 28
w Katowicach

Adres:
ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 160
40-614 Katowice

Tel./FAX: (32) 202 82 12
     798 765 019

E-MAIL: g20@op.pl

Biblioteka

Statystyki strony

135175
DzisiajDzisiaj53
WczorajWczoraj432
W tym tygodniuW tym tygodniu53
W tym miesiącuW tym miesiącu8007
Od początkuOd początku1351755
Witaj 3.238.147.211
US