W świecie pieniądza

W środę 26 kwietnia br. w katowickim oddziale NBP odbyło się wręczenie nagród X edycji konkursu matematyczno-ekonomicznego W świecie pieniądza. Pojechaliśmy tam jako laureaci (Karolina Kopeć kl. 1a - I miejsce, Jakub Schimpel kl. 2b - III miejsce oraz Emilia Mikołajko kl. 2a - wyróżnienie) wraz z opiekunem panią Izabelą Bolik.
Uroczystość zaczęła się o godz. 11:30 prezentacją pt: Oszczędzanie przygotowaną przez uczennice z Gimnazjum Nr 2. Jubileuszowe rozdanie nagród poprowadzili przedstawiciele banku oraz organizatorów pod przewodnictwem pani dyrektor Gimnazjum Nr 2. Chociaż niektórym trzęsły się nogi z przejęcia i mieli niewyraźne miny, to atmosfera była cudowna, a my staraliśmy się godnie reprezentować nasze gimnazjum. Wszyscy w dowód uznania otrzymali torby pełne prezentów, dyplomów, książek itp. Chyba najciekawszym z nich był brykiet zrobiony z 1100 zniszczonych banknotów 50 - złotowych (pozostaje tylko posklejać :)). Były zdjęcia, gratulacje i ścianka.
Nie wiem, czy kiedykolwiek w życiu przyda mi się informacja, jak nazywa się indeks giełdowy na Sri Lance lub Tajwanie, ale cieszę się, że wzięłam udział w tym konkursie.
Zachęcam wszystkich do udziału w przyszłym roku.

                                                                                                    Karolina Kopeć 1a

Kontakt

Jesteśmy szkołą z klasą

Szkoła Podstawowa nr 28
w Katowicach

Adres:
ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 160
40-614 Katowice

Tel./FAX: (32) 202 82 12
     798 765 019

E-MAIL: g20@op.pl

Biblioteka

Statystyki strony

121145
DzisiajDzisiaj283
WczorajWczoraj437
W tym tygodniuW tym tygodniu2244
W tym miesiącuW tym miesiącu9287
Od początkuOd początku1211455
Witaj 3.231.228.109
US