Martyna Wierzycka finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Martyna Wierzycka, uczennica klasy 3a naszego gimnazjum, reprezentowała województwo śląskie i nasze gimnazjum podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Miejscem finałowych zmagań był kompleks hotelowo-konferencyjny „Hotel Trylogia” w Zielonce koło Warszawy, do którego w dniach 25-27 maja br. gimnazjalistów i uczniów szkół średnich ze wszystkich polskich województw zaprosił Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, organizator tej olimpiady. Uczestnicy finału, w tym Martyna, wcześniej wygrali rywalizację w eliminacjach na szczeblu miejskim i wojewódzkim.

Finałowe zmagania zostały podzielone na trzy części. Na początek była część teoretyczna czyli trudny test,  gdzie trzeba było odpowiedzieć w ciągu 60 minut na 100 pytań z szeroko rozumianych nauk przyrodniczych. Kolejny etap to przygotowana wcześniej przez każdego finalistę prezentacja akcji promującej zdrowie i zdrowy styl życia. Z tą przedstawioną przez Martynę wcześniej zapoznali się uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej w  Katowicach Brynowie. Na końcu uczestnicy, każdy indywidualnie, musieli wykazać się wiedzą praktyczną czyli udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reprezentowanie województwa śląskiego w finale ogólnopolskiej olimpiady to zarówno duży sukces Martyny jak i naszego gimnazjum. BRAWO MARTYNA!

Witaj 54.224.91.58