Aktualności

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami dotyczącymi prac Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 20 im. K. Miarki w Katowicach.

E- mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Rada Rodziców wita serdecznie w roku szkolnym 2017/2018. Przedstawiamy propozycję ubezpieczenia

1. Warunki ubezpieczenia

2. NNW szkolne.

Po zdarzeniu ubezpieczeniowym kontakt z osobą obsługującą ubezpieczenie:
Tomasz Sikora tel: 502 071 501  e-mail:  nowy.tlen.pl 
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

KWIECIEŃ 2017

1. Wielkanoc 2017

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzymy Państwu

pogody ducha. Niech ten czas upłynie w miłej, rodzinnej atmosferze.

2. Zaproszenie do współpracy przy organizacji pikniku szkolnego.

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do wsparcia organizacji pikniku szkolnego, który odbędzie się 12 maja. W szczególości zależy nam na:

- ciastach (proponujemy po 2 na każdą klasę),

- oraz drobnych upominkach do loterii, która będzie towarzyszyła piknikowi.

Nagrody wraz z informacją o fundatorze np. firmie czy instytucji prosimy przekazywać do Pani Agaty Jeziorek - Pałyski.

Ciasta prosimy dostarczyć w dniu imprezy.

DZIĘKUJEMY.

 

STYCZEŃ - LUTY 2017

1. Spotkania na temat bezpieczeństwa w internecie. 

W semestrze letnim ruszył cykl prelekcji dla młodzieży dotyczący zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Spotkania prowadzi funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jest to inicjatywa Rady Rodziców przy wsparciu Dyrekcji Gimnazjum nr 20. 

2. Zmiany w planach prac remontowych.

W lutym br. na wniosek Rady Rodziców planowane było odmalowanie korytarza na parterze budynku. Z uwagi na zmiany w systemie oświaty, wspólnie z Dyrekcją ustalono, że drobnym pracom remontowym (malowanie) poddane zostaną dwie toalety znajdujące się na parterze i I piętrze szkoły. Kolejne prace realizowane będą ze środków przeznaczonych na dostosowanie budynku do wymogów przyszłej szkoły podstawowej. Środki na realizację powyższych prac pochodziły z budżetu szkoły. Jednocześnie informujemy, że inne konieczne prace - przede wszystkim obejmujące salę gimnastyczną mają zostać przeprowadzone w trakcie tegorocznych
wakacji. Przypomnijmy, że jedną z pierwszych inicjatyw podjętych przez Radę Rodziców była właśnie kwestia remontu sali, z której korzystają nasze dzieci. 

 

LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2016
 
Życzenia Świąteczne.
Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 20 w Katowicach składa Państwu życzenia Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2017 roku.
 
1.Rusza projekt „Miarka dla Miarki”.
„Miarka dla Miarki” to tytuł projektu zainicjowanego przez Radę Rodziców. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju Gimnazjum nr 20. Projekt przewiduje następujące działania wynikające z konsultacji prowadzonych z dyrekcją szkoły w listopadzie 2016 roku:
a) edukację pozaszkolną oraz
b) wspieranie i prowadzenie prac remontowych.
ad a) Prosimy rodziców uczniów Gimnazjum nr 20 o zgłaszanie propozycji przeprowadzenia lekcji tematycznych czy wizyt studialnych w firmach i/lub instytucjach, w których Państwo pracują. W szczególności zależy nam na obszarach związanych z naukami ścisłymi, nowymi technologiami. Oczywiście każda inna forma czy tematyka jest mile widziana. Propozycje prosimy kierować do Dyrekcji szkoły, tak, aby udało się przygotować harmonogram takich spotkań.
ad b) Rada Rodziców w swoim budżecie dysponuje dodatkową kwotą w wysokości 3.253,00 zł (zwrot z ubezpieczenia), którą chce przeznaczyć na pokrycie kosztów malowania korytarza na parterze. Szacunkowy koszt prac oraz materiałów wynosi 4.000,00 zł. W związku z tym prosimy o rozważenie wsparcia w postaci materiałów budowalnych (farby, pędzle) lub osobistej pracy przy tym przedsięwzięciu. Realizacja tego przedsięwzięcia planowana jest na ferie zimowe, które rozpoczną się 16 stycznia 2017 roku. Chętnych prosimy o kontakt z Dyrektorem Szkoły.
 
2. Propozycje nauczycieli i zespołów przedmiotowych w sprawie potrzeb finansowych w roku szkolnym 2016/2017.
Rada Rodziców zwróciła się do dyrekcji szkoły w sprawie zebrania informacji o potrzebach samorządu uczniowskiego oraz zespołów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017. Zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółowym kosztorysem -> tutaj.
 
3. Szafki szkolne.
Rada Rodziców zwróciła się z interwencją w sprawie szafek szkolnych, które wymagają napraw. Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrekcję gimnazjum wszelkie usterki są usuwane na bieżąco.
 

PAŹDZIERNIK 2016

Spotkania dotyczące bezpieczeństwa.

Rada Rodziców przy wsparciu Dyrekcji szkoły zwróciła się z prośbą o przygotowanie i przeprowadzenie przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego (Wydział Bepieczństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach) zajęć promujących numer alarmowy oraz przeprowadzenie instruktażu udzielania pierwszej pomocy.

Zajęciami zostaną objęci wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 20. Projekt rozpoczenie się w listopadzie/grudniu 2016 roku i potrwa do wiosny 2017 roku.

 

WRZESIEŃ 2016

Pierwsze inicjatywy Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017.

Prezentujemy wykaz działań podjętych przez Radę Rodziców we wrześniu 2016 roku w oparciu o sygnały i prośby kierowane przez rodziców uczniów Gimnazjum nr 20 w Katowicach:

a) remonty toalet oraz parkietu i łazienki na sali gimnastycznej w szkole.

Zgodnie z informacją przekazaną Radzie przez Dyrektora Szkoły, remont parkietu powinien zostać zrealizowany do końca bieżącego roku kalendarzowego lub w trakcie ferii zimowych. Remont łazienek i sanitariatów jest zaplanowany w budżecie na rok 2017 r.

b) zakup nowych paletek do tenisa  stołowego ma zostać zrealizowany ze środków programu profilaktycznego do 15 października 2016 r.

c) siłownia znajdująca się w szkole będzie wyremontowana i czynna po zakończeniu remontu pomieszczeń administracyjno - biurowych w tym archiwum.

 

Rada Rodziców rozpoczęła prace.

Wraz z nowym rokiem szkolnym zmienił się się skład Rady Rodziców. Na spotkaniu, jakie odbyło się 9 września 2016 roku do Prezydium Rady wybrani zostali: Pani Agata Wierzbicka - Kopeć (przewodnicząca), Pan Łukasz Łata (zastępca przewodniczącej), Pan Janusz Wietecha (sekretarz). W skład komisji rewizyjnej weszły Panie: przewodnicząca: Aleksandra Kocełak,wiceprzewodniczaca: Anna Gąbarczyk, sekretarz: Elżbieta Kwaśna - Janasiak.

Za obsługę finansowo-księgową rady odpowiada Pani Barbara Barchańska.

Na spotkaniu inauguracyjnym Rada Rodziców podjęła uchwałę w sprawie Programu Wychowawczego i Profilaktycznego, wydała również opinie dotyczące: projektu finansowego szkoły, szkolnego zestawu programów nauczania i szkolnego zestawu podręczników, dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2016/2017 (31.10.2016, 02.05.2017, 16.06.2017) oraz zmian w Statucie szkoły. Dokumenty zostały przekazane Dyrekcji Gimnazjum nr 20.

 

Kontakt

Jesteśmy szkołą z klasą

Szkoła Podstawowa nr 28
w Katowicach

Adres:
ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 160
40-614 Katowice

Tel./FAX: (32) 202 82 12
     798 765 019

E-MAIL: g20@op.pl

Biblioteka

Statystyki strony

101312
DzisiajDzisiaj346
WczorajWczoraj795
W tym tygodniuW tym tygodniu5113
W tym miesiącuW tym miesiącu11894
Od początkuOd początku1013123
Witaj 54.224.89.34
US