Sprawozdanie - Bartosz Wielek i Bartek Preś

SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW JĘZYKOWYCH W ANGLII ORGANIZOWANYCH PRZEZ BTM ATAS i GIMNAZJUM NR 20 IM. KAROLA MIARKI W KATOWICACH

W dniach 18-24.03.13r. odbyły się warsztaty językowe w Anglii.    Wyruszyliśmy 18.03.13r. w poniedziałek, droga zajęła nam cały dzień, przejechaliśmy przez takie kraje jak: Niemcy, Holandia, Belgia oraz Francja.    19.03.13r we wtorek w porannych godzinach  promem z Francji dojechaliśmy do angielskiego portu w  Dover. Około godziny 11 dojechaliśmy do Londynu. Tego samego dnia zobaczyliśmy między innymi: kolumne Nelsona, the Tower of London, London Eye, Big Ben, Tower Bridge, ratusz Londynu oraz Westminster. Cały dzień poruszaliśmy się komunikacją miejską (metro, piętrowe autobusy). W godzinach wieczornych trafiliśmy do angielskich rodzin mieszkających w dzielnicy Plumstead. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieszkali u tych rodzin.

Podczas trwania warsztatów nie zwiedzaliśmy tylko atrakcji w samym Londynie, w następnych dniach odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc poza stolicą, takich jak np. kamienny krąg w Stonehenge, uniwersytet w Oxfordzie – Christ Church College, gdzie rozgrywała się akcja Harrego Pottera, oraz nadmorskie miasto Brighton z przepięknym widokiem oraz molem. Odwiedziliśmy również interesujące muzea: historii naturalnej oraz  techniki. W muzeum historii naturalnej mogliśmy zobaczyć ślady prehistorycznego człowieka, piękną faunę i florę oraz największe na świecie pień sekwoi.  W muzeum techniki zobaczyliśmy samoloty, samochody, oraz inne pojazdy.

Obejrzeliśmy również wiele atrakcji w samym Londynie: Muzeum  Madame Tussaud's z figurami woskowymi znanych sław, pałac w Windsorze z przepięknymi pokojami królowej, oraz centrum Londynu.  

Do Polski wrócilismy 24.03.13r. po całym dniu jazdy. Warsztaty dużo nas nauczyły o Anglii, mogliśmy również podszkolić nasz język angielski.

 Bartosz Wielek i Bartek Preś kl. Ia

Kontakt

Jesteśmy szkołą z klasą

Szkoła Podstawowa nr 28
w Katowicach

Adres:
ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 160
40-614 Katowice

Tel./FAX: (32) 202 82 12
     798 765 019

E-MAIL: g20@op.pl

Biblioteka

Statystyki strony

157729
DzisiajDzisiaj54
WczorajWczoraj107
W tym tygodniuW tym tygodniu296
W tym miesiącuW tym miesiącu3278
Od początkuOd początku1577299
Witaj 18.207.129.175
US