Szkolne Koło Wolontariatu

1. Wrzesień - listopad 2016.

2. Andrzejki z wolontariatem.

OPIEKUN: mgr Sylwia Witkowska

2. Akcja: sprzątanie grobów - 26 październik 2015

1. Zbiórka dla schroniska w Rudzie Śląskiej - październik 2015

Zebraliśmy ponad 60 kg karmy, koce ,kołdry ,pościel ,miski ,zabawki obroże i smycze.

OPIEKUN: mgr Agnieszka Magoska

UCZESTNICY: uczniowie klas I i II

Główne cele wolonariatu:

-zapoznanie młodzieży z ideą wolonariatu oraz jej propagowanie

-uwrażliwienie na cierpienie, samotność i potrzeby innych

-kształtowanie postaw prospołecznych

-rozwijanie empatii i zrozumienia

-inspirowanie do aktywnego spedzania czasu

-kreowanie roli szkoły jako centrum lokalnej aktywności

-wzbogacanie tradycji szkoły zgodnie z założeniami programu wychowawczego

-angażowanie się w działania na rzecz społeczności szkolnej i tworzenie więzi ze środowiskiem lokalnym

-kształtowanie działania zespołowego

-współpraca z organizacajami społecznymi i młodzieżowymi

-stwarzanie możliwości wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń

-rozwijanie zainteresowań

-wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej

4.05.2015

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie, łączące sportowego ducha rywalizacji z potrzebą pomagania innym! 17 maja 2015 r. pobiegniemy wspólnie na rzecz sosnowickiego hospicjum im. św. Tomasza Ap. Wszystkie informacje organizacyjne dotyczące biegu można znaleźć na stronie http://www.biegdlahospicjum.pl. Każdy z Was może wziąć udział, każdy może pomóc!

Harmonogram tutaj.

2012/2013

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach przygotowujących do pracy wolontariusza.

Spotkania odbywają się w poniedziałki na 7 i 8 lekcji (13.40-15.20), w sali nr 5

W dniu 8.10.12 r wybrany został nowy zarząd SKW.

Przewodnicząca: Katarzyna Madej kl.IIb

w-ce przew.: Anna Sajdak kl.IIb

w-ce przew.: Daria Cuper kl.IIId

Opiekun SKW: Sylwia Witkowska

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu składa

najserdeczniejsze życzenia wszystkim Wolontariuszom

„ZAWSZE MYŚL, CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA, A NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ OBAWIAĆ SIĘ JUTRA

8 kwietnia br. w naszym gimnazjum odbyło się szkolenie członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Prowadzącą była Pani koordynator z Centrum Wolontariatu w Katowicach, która przybliżyła uczniom charakter instytucji oraz organizację jej działania. Wszyscy słuchali w należytym skupieniu, aktywnie zadając pytania. Szkolenie zostało zakończone wręczeniem odpowiednich zaświadczeń.

W dniu 5 grudnia wolontariusze w gimnazjum rozdawali aforyzmy o szczęściu, aby przy okazji dnia poświęconemu tym, co pomagają pozyskać nowych ochotników.

Osiągnięcia:

"Bajkowy świat":

Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało zajęcia pt. Bajkowy świat przeznaczone dla pacjentów-uczniów Zespołu Szkół nr 6 przebywających na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Sześć wolontariuszek w soboty prowadziło tam zajęcia.

Zabawa polegająca na czytaniu bajek H. Ch. Andersena, rysowaniu usłyszanych treści oraz zabawach ruchowych, wywołała serdeczny uśmiech na buziach małych pacjentów i ich rodziców.

Cieszymy się, że nasza akcja spodobała się i chociaż przez chwilę dzieci zapomniały o cierpieniu i bólu.

W akcji brały udział:

Katarzyna Madej, Daria Cuper, Anna Sajdak, Karolina Kofel, Pokraczyńska Patrycja I Limańska Wioletta.

Zbiórka żywności na rzecz schroniska dla zwierząt w Katowicach:

Przeprowadzona zbiórka dla schroniska okazała się bardzo owocna. Zebraliśmy ponad 50 kg karmy, 6 koców, smycze, zabawki i miski. Mama uczennicy z klasy IIb zawiozła wszystko do schroniska. Gimnazjum otrzymało podziękowanie i zaproszenie do kolejnych zbiórek.

„Świąteczna paczka”:

Do końca listopada zbieraliśmy paczki, dla Caritas-u. Hojność uczniów i rodziców przerosła nasze najśmielsze marzenia. Klasy przygotowały wiele ogromnych paczek – mamy nadzieję, że na wielu twarzach zagości uśmiech w te święta. Szkolne Koło Wolontariatu bardzo dziękuje wszystkim uczniom i ich rodzicom za tak wspaniały dar – jesteście po prostu wielcy!

Zbiórka znaczków pocztowych:

Dnia 14.01.2013 r. grupa wolontariuszy zorganizowała zbiórkę znaczków pocztowych. Uczniowie wzięli sobie tę akcje mocno do serca i spisali się na medal . Zebraliśmy 932 znaczki na rzecz Fundacji Dzieci Afryki, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Linki do galerii:

Sadzenie żonkili